Alcohol schenken

  • Wat is het?

    Meestal mogen alleen horecazaken met een drank- en horecavergunning ‘bedrijfsmatig' alcohol schenken. Alleen bij bijzondere gelegenheden mag u buiten een horecabedrijf zonder vergunning zwakalcoholhoudende drank verkopen. U hebt dan wel een ontheffing nodig van de gemeente. U kunt een ontheffing aanvragen voor bijvoorbeeld muziek-, sport- of culturele evenementen. Een ontheffing volgens artikel 35 van de Drank- en Horecawet gaat meestal samen met een evenementenvergunning.

    Aanvraagformulier Drank- en Horecawet

  • Hoe werkt het?

    Deze ontheffing geldt alleen voor zwakalcoholische dranken (o.a. bier en wijn). Sterke drank mag alleen in horecazaken worden geschonken.

    Wanneer u buiten een horeca-inrichting zwakalcoholische dranken wilt schenken en dit tegen vergoeding wilt doen heeft u een ontheffing nodig. Alleen een partijencateraar hoeft géén ontheffing aan te vragen voor het schenken van zwakalcoholische dranken indien dit gebeurt tijdens besloten feesten.

    De ontheffing kan alleen worden verleend als

    • de verantwoordelijke persoon van het alcohol schenken minimaal 21 jaar is
    • de verantwoordelijke persoon van het alcohol schenken over de Verklaring Sociale Hygiëne beschikt
    • de verantwoordelijke persoon van het alcohol schenken van goed gedrag is (ter beoordeling aan de politie)
    • er sprake is van een tijdelijke en bijzondere gelegenheid
  • Wat moet ik doen?

    U vraagt de ontheffing aan bij de gemeente waar het evenement gehouden wordt. Geef bij uw aanvraag de volgende informatie:

    • datum van het evenement
    • op welke tijden u alcohol wilt schenken
  • Wat moet ik meenemen?

    1. Schriftelijke toelichting van uw verzoek tot ontheffing.

    2. Geldig identificatiebewijs.

    3. Verklaring omtrent gedrag.

    4. Verklaring Sociale Hygiëne.

  • Hoe lang duurt het?

    U ontvangt binnen 8 weken bericht of u de ontheffing krijgt.

    Bezwaar maken

    Bent u het niet eens met de beslissing van de gemeente? Dan kunt u binnen 6 weken bezwaar maken.

  • Meer informatie

    U kunt voor meer informatie terecht in het Klantcontactcentrum of u kunt bellen met telefoonnummer (0341) 25 99 11.