Met onder andere een duurzaamheidsfestival voor jong en oud, lezingen, een natuurwandeling en een klimaatexpositie. Alle activiteiten zijn gratis toegankelijk.
Net als vorig jaar doet de gemeente Nunspeet weer mee aan de Klimaatweek. Het doel van de week is inwoners informeren en inspireren om duurzame maatregelen te nemen. Denk aan het verduurzamen van de woning om energie te besparen of het vergroenen van de tuin om deze klimaatbestendiger te maken. Er zijn tal van mogelijkheden om te verduurzamen. Ook zijn er verschillende subsidies en leningen voor inwoners beschikbaar om aan de slag te gaan.
Duurzaamheidsfestival voor jong en oud
Hoogtepunt van de klimaatweek is het duurzaamheidsfestival op zaterdag 7 november in De Wiltsangh van 14.00 tot 17.00 uur. Een laagdrempelig en gratis toegankelijk festival voor jong en oud. Er is van alles te zien en te beleven rondom verschillende duurzaamheidsthema’s. Isolatiebedrijven delen praktische oplossingen, het waterschap laat zien wat de effecten van regenval zijn en energie- en tuincoaches geven informatie en tips. En er is nog veel meer. Kinderen kunnen WNF-pandatattoos plakken, pootafdrukken raden, creatief knutselen met oude stoffen en een VR-experience doen. De toegang is gratis en bezoekers krijgen een duurzame goodiebag met energiebesparende materialen mee.
Meer informatie en activiteiten
In samenwerking met andere lokale partijen organiseert de gemeente Nunspeet nog meer gratis activiteiten tijdens de klimaatweek. Voor sommige activiteiten is aanmelden verplicht en geldt vol=vol. Voor de kinderen is er een kleurplaatwedstrijd met leuke prijzen. Kijk voor een overzicht van alle gratis activiteiten op denkmee.nunspeet.nl/klimaatweek.
